Menu Zavřeno

Náš tým

Tomáš Ďurán

Pohybový terapeut

Kompenzačnímu cvičení jsem se začal věnovat asi v 19 letech, v době, kdy jsem začal soutěžit v kulturistice. Už tehdy jsem měl za sebou několik úrazů, včetně několika operací kolen. To vše díky tomu, že jsem se od dětství věnoval závodně biatlonu. Tak, jako v každém sportu, byl kladen velký důraz na výkon a dobré výsledky. Nikdo se nezajímal o prevenci a kompenzaci problémů vzniklých tímto jednostranným přetěžováním. Uvědomil jsem si, jak extrémně důležitá je právě prevence a správná technika všech cviků.
Čím více jsem prahl po vzdělávání se v této tématice, tím více jsem zjišťoval, jaký nedostatek informací mám nejen já ale i odborná veřejnost. Během 6 let absolvování různých praktických kurzů jsem se postupně dostával hlouběji do jádra mnoha pohybových problémů.
Protože mi to stále nestačilo, rozhodl jsem se pro studium fyzioterapie na vysoké škole. Tam jsem ale nedostával odpovědi na své otázky. Teorie bylo přes příliš a praxe extrémně málo, a tak si člověk své teoretické znalosti nemohl v praxi spojit. Byl to systém, který byl zastaralý a nevyhovoval mi. Po velkém zklamání jsem tedy studium ukončil.
Jsem ale velmi rád za tuto zkušenost, protože mě opět posunula dál. Věděl jsem, že mým posláním není řešit poúrazové problémy, nemocné a postižené pacienty, což je hlavní náplní práce fyzioterapeutů, ale že mým snem je předávat informace o ideálním pohybu. A to především klientům, jako jsou rekreační i profi sportovci, lidé se sedavým zaměstnáním a lidé s běžnými dysbalancemi a chronickými problémy.
Teprve díky mému mentorovi PhDr. Jiřímu Čumpelíkovi, Ph.D a jeho povědomí o pohybu a hlavně o správné funkci chodidel a jejich vlivu na celkový pohyb mi otevřela oči, a věděl jsem, že to je přesně ta cesta po které chci jít.

Pavla Parkanová

Pohybový terapeut

Život na vsi mi dal ten nejlepší základ. Běhání po lesích, lezení po stromech, skákání přes potok a spousta dalších aktivit, které jsem vnímala jako přirozenou součást života. Brzo jsem díky své lásce ke koním propadla i jezdectví. Postupně jsem pak vyzkoušela několik sportů od klasického cvičení ve fitku a kruhových tréninků, až k józe, která pro mě byla na dalších pár let vším. Později jsem si plnila sen při lekcích baletu a pole dance. Brzo se ale objevily bolesti zad a ozvalo se mé starší zranění kolene.

Tím začala má další kapitola pohybu. Zúčastnila jsem se různých kurzů a lekcí zaměřených na core, pánevní dno, zdravé cvičení a pilates, které mi rozbily dosavadní představy o cvičení. To mě přivedlo na rekvalifikační kurz zdravotního cvičení do IQ akademie. Nabitý kurz, který mi dával smysl a celkem jsem fungovala bez bolestí. Díky striktnímu systému přišel s novými vědomostmi ale i strach ze špatného pohybu.

V tu dobu jsem se dostala na kurzy od Ideal Move.

Tomáš mi mé dosud nasbírané vědomosti rozsypal jako domeček z karet. Brzo to ale začalo dávat ještě větší smysl a vše fungovalo lépe i bez složitých pokynů. A co víc, pohyb mě začal zase bavit. Otevřela se mi nová cesta pohybu a tak s nadšením sbírám zkušenosti od mých kolegů, PhDr. Jiřího Čumpelíka, Ph. D a dalších. Mojí druhou cestou je fyzioterapie zvířat a díky psům jsem se naučila ke každému přistupovat individuálně a hledat vhodná řešení. Pohyb je cesta, a proto byl měl být podle mě hlavně funkční a radostný.

 • fyzioterapeutka zvířat
 • kurz reflexní terapie
 • kurz “Plochá noha ”Hallux Valgus”
 • kurz “Zdravá chodidla = zdravá záda”
 • kurz funkční jógy
 • aktuálně studuji kurz osobního trenéra pod vedením Václava Rázla a několik jeho dalších kurzů

Radek Sekyra

Pohybový terapeut

Od dětství jsem se věnoval široké škále sportů včetně lyžování, plavání, fotbalu a atletiky. Tyto aktivity mě formovaly během dospívání a některé z nich mě provází až dodnes. S rostoucím věkem jsem si začal všímat vadného držení těla a postupem času se objevily problémy s koleny a zády při dynamickém pohybu a chůzi. Nikdo se mnou tyto varovné signály neřešil, a ani já sám jsem tomu nepřikládal velkou váhu, přecijen jsem byl mladý sportovec. V té době jsem se začal více zajímat o fitness a celkové fungování lidského těla.

Obavy ze zranění mě motivovaly k hledání efektivnějších řešení a zkoumání pohybu, kde se neustále učím a prohlubuji své znalosti. Díky tomu jsem vyzkoušel více druhů cvičení, ale dlouhodobě mi žádný neulevil. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl najít novou cestu k trvalému zlepšení a ta mě zavedla až do IdealMove. S cvičebními metodami a ideologií jsem postupně dosahoval znatelných výsledků.

Cílem při mých konzultacích je napravení vadného držení těla a pohybových vzorců. Společně pracujeme na zdokonalení celkové mobility už od chodidel, abychom dosáhli optimálního pohybu a životního komfortu.

Mai Nguyenová

Pohybový terapeut

Jmenuji se Mai a momentálně studuji pátým rokem Všeobecné lékařství na MUNI.

Během mého studia jsem začal můj zájem o funkční podologii a komplexní přístup k lidskému zdraví. Absolvovala jsem kurzy jako ,,Plochá noha a Hallux Valgus“, který mi otevřel nové perspektivy ohledně souvislosti mezi nohama a celkovou pohybovou soustavou.

Dalším krokem v mé cestě byl kurz ,,Zdravá chodidla = zdravá záda“, který mi pomohl porozumět důležitosti zdravých nohou pro celkovou pohybovou rovnováhu.

Kurz ,,Funkční jóga“, mi pomohla lépe chápat harmonii mezi tělem a myslí a jaký vliv má pohyb na celkové zdraví člověka.

Během konzultací se zaměřuji na individuální potřeby klientů a snažím se přispět k celkovému pohybovému komfortu a kvalitě života. Věřím, že každý člověk má svou vlastní cestu k zdraví a pohybu, a jsem ráda, že mohu být součástí této cesty pro své klienty.

David Tyl

Pohybový terapeut

Co mě přivedlo ke sportu a „zdravému“ životnímu stylu pátate se ? Moje nadváha, v mládí dosahovala neuvěřitelných 115 kg, omezovala mě ve všech životních aspektech, jak v těch fyzických, tak v těch sociálních. Jednoho dne mě to přestalo bavit, začal jsem se zajímat o stravování a následně i o samotné cvičení, v prvních letech čistě jako samouk, následně pod dozorem fitness trenéra, který mi ukázal jakým směrem bych se rád v tomto odvětví ubíral, ukázat se na soutěži v kulturistice/trojboji a stát se fitness trenérem.

Aktivně se věnuji civčení a vzdělávaní se v tomto oboru 10 let, z toho jsem rok a půl pracoval jako fitness trenér v Red gym Turnov a následné další 2 roky v domacích prostorách.

Bohužel můj sen soutěžit se neuskutečnil skrz zranění předního zkříženého vazu během pádu z motocyklu a následné rekonvalescence.

K ideal move mě přivedlo chronické přetížení chodidel a vidění pohybového aparátu z jiné prespektivy, Tomáš Ďuran společně s jeho týmem mi otevřel oči a vše co jsem věděl doposud mi částačně bylo vyvráceno a naopak otázky, které jsem si klad mi byly zodpovězeny. Začal jsem tuto metodiku aplikovat sám na sebe, bolesti zmizely a cvičení mi začalo dávat daleko větší smysl než předtím.

Natálie Víšková

Pohybový a celostní terapeut

Jsem Natálie a k Ideal Move mě dostal samozřejmě i můj stav chodidel a pohybové soustavy. Propadlá příčná klenba a valgózní kotníky mě trápily už od malička a závodní atletikou se nohy zatěžovaly neúměrně ještě více. Po praktikování doporučených cvičení mi již po několika týdnech začaly být znát klouby nad příčnou klenbou a celá ideologie mě tak velmi nadchla, neboť hodně pracuji přes výsledky a ráda si vše zkouším sama na sobě. A to i co se týče nejrůznějších terapeutických diet, abych byla schopná svým klientům, co nejlépe poradit.

Moje cesta se hodně točí ohledně celostní medicíny. Funkční medicínu jsem si zamilovala už v 17 letech a díky tomu, jsem se rozhodla studovat i medicínu klasickou, kterou nyní již pomalu dokončuji.

Pohyb je jedním z pilířů zdraví a já jsem ráda, že touto cestou mohu přidat do svého repertoáru další tuto část, která je provázána s celým komplexním zdravím a nabídnout tak lidem pomocnou ruku ve více směrech.

Při svých konzultacích se soustředíme hlavně na zdraví nohou a postury, nabízím ale i konzultace ohledně celostního zdraví, výživy, doplňků stravy, zhodnocení vitamínů a minerálů, zlepšení trávení, ekzémů či akné, únavy a spousty dalších věcí.

 • Studentka 5. ročníku Všeobecného lékařství na LFMU
  studentka Funkční medicíny na IFMV
 • Certifikovaný Performance poradce v oblasti celostního životního stylu
 • Certifikovaný výživový poradce a poradce pro rostlinnou stravu

Denisa Prosser, DiS.

Pohybový a nutriční terapeut, učitelka jógy

Jako dítě jsem trávila spoustu času venku, sedávala na zídkách mezi paneláky, běhala po poli a v zimě sáňkovala až do tmy. Pohyb jsem vnímala jako naprostou součást života a v rámci kroužku jsem navštěvovala moderní tance. Na gymnáziu jsem se později věnovala latinsko-americkému a standardnímu tanci v páru. Zkoušela jsem různé styly cvičení od klasického fitka a strojů, přes bosu, kruháče, pilates, tabatu, TRX a další. Při studiu na Vyšší odborné škole v Brně jsem se stala certifikovanou lektorkou HEAT programu (chůze na mechanickém páse) a tomu jsem se věnovala 2 roky.

Po ukončení studentského života a později i narození prvního děťátka jsem se přestala věnovat pravidelnému cvičení, ale vždy jsem měla pohybu dostatek. Péče o miminko, rodinu, dům a zahradu společně s procházkami jsou každodenní samozřejmostí i radostí. V posledních letech jsem se učila zejména ZPOMALIT. Objevila jsem kouzlo jógy, nejen jako fyzického cvičení, ale celé životní filozofie, a začala se zajímat o Ajurvédu.

OD CVIČENÍ JSEM SE POSTUPNĚ DOSTALA K POHYBU. Přirozeně tak, jako to dělají děti, které jsou mimojiné mojí velkou inspirací. Děti necvičí, děti se pohybují s radostí v srdci a díky tomu se rozvíjí a učí. 

Pohyb pro mě znamená ŽIVOT – VÝVOJ – OBJEVOVÁNÍ. Přírodu nelze oklamat a co se v přírodě přestane hýbat, to degeneruje a umírá.  A u nás tomu není jinak. 🙂

 • Jsem pohybová terapeutka, akreditovaná učitelka jógy a nutriční terapeutka
 • Jsem autorka a lektorka webináře „Dětská noha a podpora jejího správného vývoje“
 • Absolvovala jsem školu dechové metody Oxygen Advantage®
 • Dálkově studuji pedagogiku a aktuálně píši bakalářskou práci na téma: „Prevence a terapie valgózních kotníků u dětí předškolního věku“

Mgr. Miluška Pospíšilová, DiS.

Fyzioterapeut

Pohyb a sport mě provází od dětství a stále se snažím, aby v nějaké formě byl přítomný. Dle mého hýbat se znamená posouvat se dál a dál. A to platí nejen po stránce fyzické, ale i po stránce celkového rozvoje člověka a jeho osobnosti.

Vědět více o pohybu a mít představu o jeho využití, byly jedním z důvodů při volbě mého zaměstnání. Vystudovala jsem fyzioterapii a rehabilitační psychosociální péči o postižené děti dospělé a seniory. Nyní pracuji jako fyzioterapeutka a práce mě zajímá i baví. Velmi ráda si rozšiřuji obzory a jsem i pro nové výzvy, díky kterým lidé nezůstávají na místě a mohou měnit svůj náhled i názory na dosavadní získané vědomosti a zkušenosti. Přesně z tohoto důvodu se dále vzdělávám.

Vybírám si kurzy, které obohatí mou práci fyzioterapeuta, pomohou mé osobě, ale zároveň dají jiný nebo nový pohled na dosavadní praxi. Proto také ráda absolvuji kurzy, které se ve fyzioterapii hojně nevyužívají. Prvním příkladem je bodová myofasciální technika (Bowen terapie) a dalším jsou kurzy absolvované v Ideal Move. Díky těmto kurzům a po dvou měsících aplikované terapie mě přestal trápit pravý vbočený palec.

Jako fyzioterapeutka spolupracuji s týmy mladých sportovců, v minulosti hokejbalový extraligový tým HBT Vlašim a nyní veslařský tým SVK Břeclav. Nyní více než dříve si uvědomuji, že prevence a kompenzace pohybu je absolutně nedílnou součástí v péči o pohybový aparát. Nejen u aktivních sportovců je kladen důraz zejména na výkon a to již v útlém věku. Důležitost a nutnost regenerace, preventivního a kompenzačního cvičení jsou často opomíjenou součástí péče o lidské tělo. A právě s tímto cvičením, které vám upraví pohybový aparát, zmírní bolesti, ukáže správné pohybové vzorce, můžete dosáhnout ještě lepších výkonů a vaše těl vás bude mít rádo.

„ Hýbeme se proto, abychom se ve svém těle cítili dobře “

 • B.M.T. kurz – Bodová myofasciální technika (Bowen terapie) – základní, pokročilý, profesionální stupeň kurzu
 • Terapie dle R. Brunkow
 • Kurz Ideal Move: Plochá noha a Hallux valgus 1,2
 • Kurz Ideal Move: Zdravá chodidla = zdravá záda 1,2
 • Kurz Ideal Move: Funkční jóga 1,2
 • Kurz: Bazální posturální programy
 • Kurz: Inovované  Klappovo lezení
 • Ošetření pánevního dna prvky Mojžíšové
 • Kurz: Jizvy, jejich vliv na pohybový aparát a vnitřní orgány
 • Kurz: Myofasciální řetězce

Ing. Jakub Pacher

Pohybový terapeut

Od útlého věku se moc rád hýbu a trávím hodně času v přírodě.
V zimě pracuji na horách jako lyžařský instruktor, v létě zase aktivně na kole a turistika.
 
S radostí vnímám své tělo a ověřuji si, jak vlastně celé funguje, co mu prospívá a co ho naopak brzdí.
Studuji a vzdělávám se, a k tomu moc rád pomáhám druhým. 
Ukazuji možnosti a způsoby, jak se cítit lépe.
 
Pohyb obecně vnímám jako svobodu, radost a projev života a proto se chci kvalitně hýbat co nejdéle.
A co Vy? 🙂
 • Pohybový terapeut Ideal Move
 • Funkční trenér se zdravotním zaměřením
 • Trenér kurzu Zdravá záda
 • Instruktor lyžování APUL B

Bohuslav Puchala

Pohybový terapeut

Celý můj život se zajímám o sport a dovednosti s tím spojené, od mala sportuji a vystřídal jsem toho opravdu hodně, od fotbalu – klasika :), přes softball, badminton a mnoho dalšího až po atletické disciplíny. Na vysoké škole jsem si vyzkoušel i bojové sporty, konkrétně MMA a následně pak chvíli i Thai box, bohužel jsem pak měl šňůru různých zranění, které se mi paradoxně stávaly mimo sportovní aktivity a poté jsem se k tomu už nevrátil. Což možná bylo dobře, jelikož mě to dovedlo na kurz pro osobní trenéry. Po zdárném dokončení rekvalifikace jsem rok dělal výživové poradenství, než jsem odjel do Prahy a splnil si tak malý/velký sen trénovat ve fitness a pomáhat tak lidem v jejich malých/velkých snech 🙂 První roky, jako osobní trenér, jsem se dost zaměřoval na kulturistiku, snažil jsem se co nejvíce vzdělávat jak ve cvicích, tak ve stravě. Také jsem si vyzkoušel závodění v tzv. Men’s physique, bylo to pouze rok a půl (tedy 3 sezóny), kdy jsem se umístil na 3. místě v ČR a díky tomu jsem se i podíval na evropský i světový šampionát.  

 

Přes všechny znalosti a kurzy, jsem začal mít problémy se zády, obecné cvičení “CORE” nepomáhalo a osud tomu v té době dopomohl, kdy jsem objevil vývojovou kineziologii, přesněji kurz u pana Václava Rázla, tímto mu také velice děkuji. Vývojová kineziologie mě úplně vtáhla, zbavil jsem se bolestí zad, některých dalších dysbalancí a hlavně mi pohyb začal dávat větší smysl, více přemýšlet o tom, jak opravdu tělo funguje. Učení je dlouhá cesta a rád prozkoumávám stále nové věci. Říká se, že kdo se přestane učit, zůstane na místě…a život je přeci o pohybu…

 • 9 let praxe, z toho 5 let vývojová kineziologie 
 • kurz “Diagnostika pohybového systému” – kurz “Chodidla – zdroj síly a hybnosti”
 • kurz “Vývojová kineziologie ve fitness” – kurz “CORE trénink bez hranic”
 • kurz “Břišní svalstvo ze všech stran”
 • absolvování vzdělávacího programu “Univerzita performance lifestyle” zaměřeno na celkové zdraví těla
 • kurz “Plochá noha ”Hallux Valgus”
 • kurz “Zdravá chodidla = zdravá záda”

Iva Kalašová

Pohybový terapeut

,,Vše, co se děje v našem těle má svůj původ i důvod“

Jmenuji se Ivča a aktivně se věnuji masážím a jemné nápravě pohybového aparátu. Má práce je i můj koníček. Ráda se ve svém oboru vzdělávám a pomáhám ostatním, aby se ve svém těle cítili dobře a minimálně je nic nebolelo. Jsem velmi empatická a přátelská, ke svým klientům přistupuju více společensky a otevřeně.

Mým cílem je navést klienta ke správnému držení těla a k zvědomování si kapacit svých schopností, které ho dovedou k lepšímu pocitu v těle a celkové harmonii v každodenním životě…

Od mala jsem vždy aktivně sportovala. Na základní škole jsem začínala s atletikou a po přestěhování do Prahy jsem začala závodně veslovat. Po střední škole a nástupu do pracovního života jsem musela sport omezit. Teď se ve volném čase věnuji jemné józe a fitness.

 • kurz „Sportovní a rekondiční masér“
 • kurz „Dornova a breussova masáž „
 • kurz „Kraniosakralní terapie a uvolnění“
 • kurz „Reflexní masáž chodidel“
 • kurz „Lymfatická masáž“
 • kurz „Zdravá chodidla – zdravá záda“
 • kurz „Plochá noha – Hallux Valgus“

Oddělení e-shopu a produktů

Jan Prosser

Specialista na E-SHOP