Menu Zavřeno

Náš tým

Ideal Move Brno

Tomáš Ďurán

Pohybový terapeut

Kompenzačnímu cvičení jsem se začal věnovat asi v 19 letech, v době, kdy jsem začal soutěžit v kulturistice. Už tehdy jsem měl za sebou několik úrazů, včetně několika operací kolen. To vše díky tomu, že jsem se od dětství věnoval závodně biatlonu. Tak, jako v každém sportu, byl kladen velký důraz na výkon a dobré výsledky. Nikdo se nezajímal o prevenci a kompenzaci problémů vzniklých tímto jednostranným přetěžováním. Uvědomil jsem si, jak extrémně důležitá je právě prevence a správná technika všech cviků.
Čím více jsem prahl po vzdělávání se v této tématice, tím více jsem zjišťoval, jaký nedostatek informací mám nejen já ale i odborná veřejnost. Během 6 let absolvování různých praktických kurzů jsem se postupně dostával hlouběji do jádra mnoha pohybových problémů.
Protože mi to stále nestačilo, rozhodl jsem se pro studium fyzioterapie na vysoké škole. Tam jsem ale nedostával odpovědi na své otázky. Teorie bylo přes příliš a praxe extrémně málo, a tak si člověk své teoretické znalosti nemohl v praxi spojit. Byl to systém, který byl zastaralý a nevyhovoval mi. Po velkém zklamání jsem tedy studium ukončil.
Jsem ale velmi rád za tuto zkušenost, protože mě opět posunula dál. Věděl jsem, že mým posláním není řešit poúrazové problémy, nemocné a postižené pacienty, což je hlavní náplní práce fyzioterapeutů, ale že mým snem je předávat informace o ideálním pohybu. A to především klientům, jako jsou rekreační i profi sportovci, lidé se sedavým zaměstnáním a lidé s běžnými dysbalancemi a chronickými problémy.
Teprve díky mému mentorovi PhDr. Jiřímu Čumpelíkovi, Ph.D a jeho povědomí o pohybu a hlavně o správné funkci chodidel a jejich vlivu na celkový pohyb mi otevřela oči, a věděl jsem, že to je přesně ta cesta po které chci jít.

Natálie Víšková

Pohybový a celostní terapeut

Jsem Natálie a k Ideal Move mě dostal samozřejmě i můj stav chodidel a pohybové soustavy. Propadlá příčná klenba a valgózní kotníky mě trápily už od malička a závodní atletikou se nohy zatěžovaly neúměrně ještě více. Po praktikování doporučených cvičení mi již po několika týdnech začaly být znát klouby nad příčnou klenbou a celá ideologie mě tak velmi nadchla, neboť hodně pracuji přes výsledky a ráda si vše zkouším sama na sobě. A to i co se týče nejrůznějších terapeutických diet, abych byla schopná svým klientům, co nejlépe poradit.

Moje cesta se hodně točí ohledně celostní medicíny. Funkční medicínu jsem si zamilovala už v 17 letech a díky tomu, jsem se rozhodla studovat i medicínu klasickou, kterou nyní již pomalu dokončuji.

Pohyb je jedním z pilířů zdraví a já jsem ráda, že touto cestou mohu přidat do svého repertoáru další tuto část, která je provázána s celým komplexním zdravím a nabídnout tak lidem pomocnou ruku ve více směrech.

Při svých konzultacích se soustředíme hlavně na zdraví nohou a postury, nabízím ale i konzultace ohledně celostního zdraví, výživy, doplňků stravy, zhodnocení vitamínů a minerálů, zlepšení trávení, ekzémů či akné, únavy a spousty dalších věcí.

  • Studentka 5. ročníku Všeobecného lékařství na LFMU
    studentka Funkční medicíny na IFMV
  • Certifikovaný Performance poradce v oblasti celostního životního stylu
  • Certifikovaný výživový poradce a poradce pro rostlinnou stravu

Denisa Prosser, DiS.

Pohybový a nutriční terapeut, hirudoterapeut

Jako dítě jsem trávila spoustu času venku, sedávala na zídkách mezi paneláky, běhala po poli a v zimě sáňkovala až do tmy. Pohyb jsem vnímala jako naprostou součást života a v rámci kroužku jsem navštěvovala moderní tance. Na gymnáziu jsem se později věnovala latinsko-americkému a standardnímu tanci v páru. Zkoušela jsem různé styly cvičení od klasického fitka a strojů, přes bosu, kruháče, pilates, tabatu, TRX a další. Při studiu na Vyšší odborné škole v Brně jsem se stala certifikovanou lektorkou HEAT programu (chůze na mechanickém páse) a tomu jsem se věnovala 2 roky.

Po ukončení studentského života a později i narození prvního děťátka jsem se přestala věnovat pravidelnému cvičení, ale vždy jsem měla pohybu dostatek. Péče o miminko, rodinu, dům a zahradu společně s procházkami jsou každodenní samozřejmostí i radostí. V posledních letech jsem se učila zejména ZPOMALIT. Objevila jsem kouzlo jógy, nejen jako fyzického cvičení, ale celé životní filozofie, a začala se zajímat o Ajurvédu.

OD CVIČENÍ JSEM SE POSTUPNĚ DOSTALA K POHYBU. Přirozeně tak, jako to dělají děti, které jsou mimojiné mojí velkou inspirací. Děti necvičí, děti se pohybují s radostí v srdci a díky tomu se rozvíjí a učí. 

Pohyb pro mě znamená ŽIVOT – VÝVOJ – OBJEVOVÁNÍ. Přírodu nelze oklamat a co se v přírodě přestane hýbat, to degeneruje a umírá.  A u nás tomu není jinak. 🙂

  • Jsem pohybová terapeutka
  • Miluju jógu a tanec
  • Jsem kondiční trenérka dětí a mládeže
  • Absolvovala jsem školu dechové metody Oxygen Advantage  
  • Jsem vystudovaná nutriční terapeutka
  • Zajímá mě přírodní medicína, a tak jsem se stala hirudoterapeutkou (léčba pomocí pijavice lékařské)
  • Studuji pedagogiku a aktuálně píši bakalářskou práci na téma: „Prevence a terapie valgózních kotníků u dětí předškolního věku“

Chodím zdravě Praha

Bohuslav Puchala

Pohybový terapeut

Celý můj život se zajímám o sport a dovednosti s tím spojené, od mala sportuji a vystřídal jsem toho opravdu hodně, od fotbalu – klasika :), přes softball, badminton a mnoho dalšího až po atletické disciplíny. Na vysoké škole jsem si vyzkoušel i bojové sporty, konkrétně MMA a následně pak chvíli i Thai box, bohužel jsem pak měl šňůru různých zranění, které se mi paradoxně stávaly mimo sportovní aktivity a poté jsem se k tomu už nevrátil. Což možná bylo dobře, jelikož mě to dovedlo na kurz pro osobní trenéry. Po zdárném dokončení rekvalifikace jsem rok dělal výživové poradenství, než jsem odjel do Prahy a splnil si tak malý/velký sen trénovat ve fitness a pomáhat tak lidem v jejich malých/velkých snech 🙂 První roky, jako osobní trenér, jsem se dost zaměřoval na kulturistiku, snažil jsem se co nejvíce vzdělávat jak ve cvicích, tak ve stravě. Také jsem si vyzkoušel závodění v tzv. Men’s physique, bylo to pouze rok a půl (tedy 3 sezóny), kdy jsem se umístil na 3. místě v ČR a díky tomu jsem se i podíval na evropský i světový šampionát.  

 

Přes všechny znalosti a kurzy, jsem začal mít problémy se zády, obecné cvičení “CORE” nepomáhalo a osud tomu v té době dopomohl, kdy jsem objevil vývojovou kineziologii, přesněji kurz u pana Václava Rázla, tímto mu také velice děkuji. Vývojová kineziologie mě úplně vtáhla, zbavil jsem se bolestí zad, některých dalších dysbalancí a hlavně mi pohyb začal dávat větší smysl, více přemýšlet o tom, jak opravdu tělo funguje. Učení je dlouhá cesta a rád prozkoumávám stále nové věci. Říká se, že kdo se přestane učit, zůstane na místě…a život je přeci o pohybu…

  • 9 let praxe, z toho 5 let vývojová kineziologie 
  • kurz “Diagnostika pohybového systému” – kurz “Chodidla – zdroj síly a hybnosti”
  • kurz “Vývojová kineziologie ve fitness” – kurz “CORE trénink bez hranic”
  • kurz “Břišní svalstvo ze všech stran”
  • absolvování vzdělávacího programu “Univerzita performance lifestyle” zaměřeno na celkové zdraví těla
  • kurz “Plochá noha ”Hallux Valgus”
  • kurz “Zdravá chodidla = zdravá záda”

Odborníci pracující metodou Ideal Move

Jan Kolouch

Pohybový terapeut

Jmenuji se Jan Kolouch a jsem osobní trenér se zaměřením na kompenzační a zdravotní cvičení s využitím principů vývojové kineziologie.
Od mala mě bavil pohyb a od svých 13 let cvičím. Po mnoho let, kdy jsem se zajímal o fitness, se u mě střídalo období cvičení a období kdy jsem si léčil různé zranění. Po absolvování kurzu instruktora fitness jsem získal další teoretické i praktické informace, ale sám na sobě jsem pozoroval, že fitness (cvičení podle anatomie) je cesta, kterou sám nechci dál jít a předávat ji dál. Začal jsem tedy hledat cestu, jak pomoct sám sobě i někomu dalšímu.
O problematice tykající se chodidel jsem se začal zajímat díky svému zranění kotníku, které vedlo k operaci a dlouhé rekonvalescenci.

Jelikož jsem při rekonvalescenci přetěžoval zdravou nohu, tak se mi začali ve zdravém chodidle projevovat známky špatného držení kotníku, klenby a nedostatečného posílení chodidlového a lýtkového svalstva. Projevovalo se to ztuhnutím celého chodidla a velkou bolestí přímo pod patou.

Navštívil jsem mnoho doktorů, fyzioterapeutů a zkusil jsem i alternativní léčbu. Rehabilitace, injekce kyseliny hyaluronové pod patní kost, ortopedické vložky a další léčebné praktiky. Doktoři a fyzioterapeuti mi nebyli schopní správně pomoct.
Nejvíce mi pomohl právě Tomáš Ďurán který mě nasměřoval principy jak správně chodidlo nastavit a jak jej používat. Informace o vývojové kineziologii pro celé tělo, které používá a učí PhDr. Jiří Čumpelík Ph.D a Vašek Rázl, chci dále rozvíjet a používat ve své praxi.

Oddělení e-shopu a produktů

Jan Prosser

Specialista na E-SHOP