Menu Zavřeno

Náš tým

Tomáš Ďurán

Pohybový terapeut

Kompenzačnímu cvičení jsem se začal věnovat asi v 19 letech, v době, kdy jsem začal soutěžit v kulturistice. Už tehdy jsem měl za sebou několik úrazů, včetně několika operací kolen. To vše díky tomu, že jsem se od dětství věnoval závodně biatlonu. Tak, jako v každém sportu, byl kladen velký důraz na výkon a dobré výsledky. Nikdo se nezajímal o prevenci a kompenzaci problémů vzniklých tímto jednostranným přetěžováním. Uvědomil jsem si, jak extrémně důležitá je právě prevence a správná technika všech cviků.
Čím více jsem prahl po vzdělávání se v této tématice, tím více jsem zjišťoval, jaký nedostatek informací mám nejen já ale i odborná veřejnost. Během 6 let absolvování různých praktických kurzů jsem se postupně dostával hlouběji do jádra mnoha pohybových problémů.
Protože mi to stále nestačilo, rozhodl jsem se pro studium fyzioterapie na vysoké škole. Tam jsem ale nedostával odpovědi na své otázky. Teorie bylo přes příliš a praxe extrémně málo, a tak si člověk své teoretické znalosti nemohl v praxi spojit. Byl to systém, který byl zastaralý a nevyhovoval mi. Po velkém zklamání jsem tedy studium ukončil.
Jsem ale velmi rád za tuto zkušenost, protože mě opět posunula dál. Věděl jsem, že mým posláním není řešit poúrazové problémy, nemocné a postižené pacienty, což je hlavní náplní práce fyzioterapeutů, ale že mým snem je předávat informace o ideálním pohybu. A to především klientům, jako jsou rekreační i profi sportovci, lidé se sedavým zaměstnáním a lidé s běžnými dysbalancemi a chronickými problémy.
Teprve díky mému mentorovi PhDr. Jiřímu Čumpelíkovi, Ph.D a jeho povědomí o pohybu a hlavně o správné funkci chodidel a jejich vlivu na celkový pohyb mi otevřela oči, a věděl jsem, že to je přesně ta cesta po které chci jít.

Daniel Pospěch

Fyzioterapeut

Byl jsem aktivní dítě už od raného věku a pořád jsem trávil čas aktivitou, která byla spojena s pohybem.
Moji vášní byl tanec a ten zůstává i do teď. Jsem fascinovaný, jak pohyb funguje. V jakých rovinách ho můžeme vnímat a jak dokážeme ovlivnit naše pohybové stereotypy.
Když jsem se rozhodl pro kurz fitness instruktora narazil jsem na Tomáše Ďurána, byl jsem překvapený ohledně přístupu, jak pohyb a naše tělo funguje.
Nejen, že to byla doposud odlišná filozofie, ale dokázal to předat a já to sám vnímal na sobě. Od té chvíle jsem věděl, že pokud chci pomáhat lidem skrze pohyb, tak tohle je cesta, která mi dává smysl. Chodidla hrají v našem životě význačnou roli už jen proto, že na nich většinu času stojíme a následně chodíme.

No a teď tu jsem s kluky a pomáháme lidem zlepšovat jejich zdraví. Co mě baví jsou výsledky klientů a že opravdu
můžeme lidem vracet zpět svobodu do jejich pohybu a ulevit jim od bolesti nebo bolest úplně odstranit. Můžeme naše tělo zase zpět sjednotit a využít jeho přirozené funkce a to je super.

Jan Kolouch

Pohybový terapeut

Jmenuji se Jan Kolouch a jsem osobní trenér se zaměřením na kompenzační a zdravotní cvičení s využitím principů vývojové kineziologie.
Od mala mě bavil pohyb a od svých 13 let cvičím. Po mnoho let, kdy jsem se zajímal o fitness, se u mě střídalo období cvičení a období kdy jsem si léčil různé zranění. Po absolvování kurzu instruktora fitness jsem získal další teoretické i praktické informace, ale sám na sobě jsem pozoroval, že fitness (cvičení podle anatomie) je cesta, kterou sám nechci dál jít a předávat ji dál. Začal jsem tedy hledat cestu, jak pomoct sám sobě i někomu dalšímu.
O problematice tykající se chodidel jsem se začal zajímat díky svému zranění kotníku, které vedlo k operaci a dlouhé rekonvalescenci.

Jelikož jsem při rekonvalescenci přetěžoval zdravou nohu, tak se mi začali ve zdravém chodidle projevovat známky špatného držení kotníku, klenby a nedostatečného posílení chodidlového a lýtkového svalstva. Projevovalo se to ztuhnutím celého chodidla a velkou bolestí přímo pod patou.

Navštívil jsem mnoho doktorů, fyzioterapeutů a zkusil jsem i alternativní léčbu. Rehabilitace, injekce kyseliny hyaluronové pod patní kost, ortopedické vložky a další léčebné praktiky. Doktoři a fyzioterapeuti mi nebyli schopní správně pomoct.
Nejvíce mi pomohl právě Tomáš Ďurán který mě nasměřoval principy jak správně chodidlo nastavit a jak jej používat. Informace o vývojové kineziologii pro celé tělo, které používá a učí PhDr. Jiří Čumpelík Ph.D a Vašek Rázl, chci dále rozvíjet a používat ve své praxi.

Daniel Koždoň

Pohybový terapeut

Už od dětství, kdy jsem vylezl na svůj první strom, jsem se zamiloval do pohybu. Prošel jsem si širokou škálou kolektivních a individuálních sportů, kdy posledním z nich bylo 5 let kulturistiky, kde jsem aktivně působil jako závodník a trenér. Po té, co mi během poslední přípravy na kulturistické závody byla diagnostikována tříselná kýla jsem byl přinucen se zamyslet.
Abych si jako trenér kulturistiky rozšířil vzdělání, navštívil jsem gymnastický workshop, kde jsem zjistil, jak tělo dokáže být limitováno, pokud se věnuje pouze jednomu druhu pohybu, kde se navíc neřeší žádná prevence zranění. Okrádal jsem se tak o svou přirozenost a nekonečné možnosti mého těla.
Proto jsem zahodil činky a vydal se cestou přirozeného, komplexního pohybu spojeného se správným stravováním, abychom si já i mí klienti mohli bezstarostně užívat jakýkoliv pohyb v libovolných podmínkách. Uvědomil jsem si, že pomáhat lidem měnit jejich životy k lepšímu je to, co mě nejvíce naplňuje a čemu chci zasvětit svůj život.
Teprve ale až díky mému kamarádovi, kolegovi a mentorovi Tomáši Ďuránovi a jeho zkušenostech a učení převzatých od PhDr. Jiřího Čumpelíka, Ph.D jsem objevil zcela nový úhel pohledu na fyziologii a funkčnost těla. Byl jsem unešen zjištěním, jak zásadní mají chodidla a ruce vliv na celkový pohyb. V ten moment jsem věděl, že přesně tímhle směrem se chci ubírat.

Bc. Klára Holinková

Pohybový terapeut

Jsem porodní asistentka a specializuji se nejen na funkci chodidel a jejich vliv na tělo, klienty s vbočenými palci ale také na děti, jejichž maminky jim chtějí zajistit správný vývoj již od jejich aktivnějšího začátku. Dále se také specializuji na chodidla a jejich spojitost s pánevním dnem a jeho dysfunkcemi jak u žen tak i u mužů, dále na předporodní přípravu a hlavně poporodní funkční péči.

Už jako malá holka jsem chodila do hodin tance, kde nás učili, jak stát rovně a jak se pohybovat. Jak musíme mít hrudníky vepředu a lopatky k sobě. Jakmile přišlo na rozhodování o své budoucnosti věděla jsem, že se chci dát směrem, který bude pomáhat lidem. Tak jsem si vybrala střední zdravotnickou školu, a poté porodní asistentku na vysoké škole. A díky svým kolegům a kamarádům Dankům, kteří mi ukázali, co vlastně dělají, jsem se dostala na možnost udělat si fitness kurz, a tak jsme se do toho dala. Nadále jsem se zajímala o to, jak pomoci lidem s bolestmi zad, neboť tato „diagnóza“ momentálně trápí víc a víc lidí. I v mé rodině je tohle časté téma, a ráda bych jim pomohla. Na to, že většina problémů nám způsobuje náš postoj, mě prostě zaujalo, to že existuje i docela jednoduchý způsob, jak tomu všemu pomoci. A možnost, že se bolesti dají napravit, jen to chce pravidelnost, trpělivost a čas s cvičením mi přijde dokonalá. Teď už vím, že nohy bychom si každý měli hýčkat, neboť nám mohou pomoci.

Denisa Prosser, DiS.

Pohybový terapeut a manažerka IDEAL MOVE

Jmenuji se Denisa Prosser, jsem vystudovaná nutriční terapeutka, učitelka se zaměřením na první stupeň ZŠ a kondiční trenérka dětí a mládeže. Mojí vášní je zdraví, a proto se v této oblasti neustále vzdělávám. Baví mě objevovat, co vše lidské tělo dokáže a tyto informace sdílet s klienty. 

V Ideal Move působím jako pohybový terapeut a pomáhám s organizací a řízením firemních záležitostí. S maximální péčí se starám se o spokojenost našich klientů, ráda pomohu s rezervací termínu, odpovím na Vaše dotazy nebo poradím po telefonu.

 

 

Vít Janda

Pomáháme fitness podnikatelům s online marketingem » Tvorba webových stránek, sociální sítě, grafika, reklama

Daniel Rykr

Foto & Video & Animace