Menu Zavřeno

Náš tým

Tomáš Ďurán

Pohybový terapeut

Kompenzačnímu cvičení jsem se začal věnovat asi v 19 letech, v době, kdy jsem začal soutěžit v kulturistice. Už tehdy jsem měl za sebou několik úrazů, včetně několika operací kolen. To vše díky tomu, že jsem se od dětství věnoval závodně biatlonu. Tak, jako v každém sportu, byl kladen velký důraz na výkon a dobré výsledky. Nikdo se nezajímal o prevenci a kompenzaci problémů vzniklých tímto jednostranným přetěžováním. Uvědomil jsem si, jak extrémně důležitá je právě prevence a správná technika všech cviků.
Čím více jsem prahl po vzdělávání se v této tématice, tím více jsem zjišťoval, jaký nedostatek informací mám nejen já ale i odborná veřejnost. Během 6 let absolvování různých praktických kurzů jsem se postupně dostával hlouběji do jádra mnoha pohybových problémů.
Protože mi to stále nestačilo, rozhodl jsem se pro studium fyzioterapie na vysoké škole. Tam jsem ale nedostával odpovědi na své otázky. Teorie bylo přes příliš a praxe extrémně málo, a tak si člověk své teoretické znalosti nemohl v praxi spojit. Byl to systém, který byl zastaralý a nevyhovoval mi. Po velkém zklamání jsem tedy studium ukončil.
Jsem ale velmi rád za tuto zkušenost, protože mě opět posunula dál. Věděl jsem, že mým posláním není řešit poúrazové problémy, nemocné a postižené pacienty, což je hlavní náplní práce fyzioterapeutů, ale že mým snem je předávat informace o ideálním pohybu. A to především klientům, jako jsou rekreační i profi sportovci, lidé se sedavým zaměstnáním a lidé s běžnými dysbalancemi a chronickými problémy.
Teprve díky mému mentorovi PhDr. Jiřímu Čumpelíkovi, Ph.D a jeho povědomí o pohybu a hlavně o správné funkci chodidel a jejich vlivu na celkový pohyb mi otevřela oči, a věděl jsem, že to je přesně ta cesta po které chci jít.

Nina Húsková

Fyzioterapeutka

Ahoj, volám sa Nina, pracujem ako fyzioterapeut a venujem sa predovšetkým funkčnej podológii a kompenzačnímu cvičeniu.
Od malička som mala veľmi pozitívny vzťah ku športu. Ako malá som robila balet, atletiku, hrala hádzanú, zároveň tancovala v tanečnej skupine i vo folklórnom súbore a účastnila som sa všetkých možných aktivít kde som sa mohla hýbať. Lenže živiť sa športom či tancom nikdy nebolo mojím cieľom, ale skôr koníčkom. Vždy som vedela, že chcem robiť v živote záslužnú prácu. Po vzore mojej krstnej mamy som sa nadchla pre medicínu a možnosť pomáhať ľuďom. Nakoniec som to skĺbila s láskou k pohybu a stal sa zo mňa fyzioterapeut.
Momentálne pôsobím v Brne na chrurgicko-ortopedickej klinike a zároveň na pobočke Ideal move.
Na oboch miestach spoznávam kopu zaujímavých ľudí, s rozličnými pohybovými problémami, viac či menej ťažkými diagnózami, alebo po úrazoch – akútnych i dávno minulých, ktoré im spôsobujú ťažkosti. No hlavne, každý takýto nedostatok, možno i malý, so sebou nesie bolesť, obmedzenie a spôsobuje mnohé ďalšie problémy v pohybovej či inej sústave. Občas tieto prehlĺbené pohybové poruchy negatívne ovplyvňujú aj dalšie funkcie ako je dýchanie, trávenie, spánok, funkčnosť panvového dna, schopnost otehotnieť ai.
Mojou úlohou a zároveň aj poslaním je týmto ľuďom pomáhať zotaviť sa, uľaviť im od bolesti, a zároveň naučiť ich upraviť si funkčné nastavenie tela, aby mohli žiť zdravý život bez bolestí. Mnohým problémom je totiž možné zabrániť včas a preto je veľmi dôležité dbať na prevenciu. Či už je to vrcholový šport alebo len každodenné úkony bežného života, naše nedbalé postavenie tela, zle naučené pohybové stereotypy a zlá technika při cvičení, sú základom ťažkostí, ktoré môžu vyústiť k závažným problémom. Preto som sa začala viacej zameriavať na preventívne fyziologické cvičenie a kompenzáciu, ešte pred vypuknutím problému s trvalými následkami, ako sú úrazy alebo operácie.
Vyštudovala som na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity, ktorá mi dala skvelé základy – obsiahle teoretické znalosti i okrajovú prax z každého medicínskeho odboru. Avšak, pre užšiu špecializáciu v odbore, sa i po dokončení štúdia neustále vzdelávam v posgraduálnych kurzoch, ktoré ma ako odborníka posúvajú ďalej. Začala som sa viacej zaujímať o funkčnú podológiu, ktorá je žiaľ stále veľmi opomínanou témou. To ma priviedlo k môjmu terajšiemu kolegovi Tomášovi Ďuráňovi, ktorý mi ukázal nové pohľady v riešení pohybových porúch cez chodidlo. Každý fyzioterapeut si pri svojej práci musí nájsť metodiky a techniky, ktoré mu vyhovujú. Samozrejme, mnohé sa dajú kombinovať, a v tom je krása umenia fyzioterapie. Dnes s nadšením využívam vo svojej praxi znalosti a princípy vývojovej kineziológie podľa dlhoročných skúseností PhDr. Jiřího Čumpelíka, Ph.D., ktorý svoju prácu rovnako sústreďoval na funkčné nastavenie štyroch chodidiel.
Do budúcna by som veľmi rada túto techniku rozvíjala ďalej v spolupráci s kolegami z Ideal Move, rozširovala povedomie a fyziologickom pohybe, a pomáhala svojou prácou tisícom ľudí, ktorých trápia rôzne pohybové problémy, od detí, cez tehotné ženy, až po športovcov. Mojím cieľom je prepojiť tieto znalosti i s problematikou diabetického chodidla.
Ak si rovnako zvedavý, ako funguje (alebo nefunguje) tvoje vlastné telo, a máš pocit, že sa ti pomocná ruka fyzioterapeuta hodí, môžeš sa na mňa obrátiť. Budem sa tešiť, Nina z tímu Ideal move

Jan Kolouch

Pohybový terapeut

Jmenuji se Jan Kolouch a jsem osobní trenér se zaměřením na kompenzační a zdravotní cvičení s využitím principů vývojové kineziologie.
Od mala mě bavil pohyb a od svých 13 let cvičím. Po mnoho let, kdy jsem se zajímal o fitness, se u mě střídalo období cvičení a období kdy jsem si léčil různé zranění. Po absolvování kurzu instruktora fitness jsem získal další teoretické i praktické informace, ale sám na sobě jsem pozoroval, že fitness (cvičení podle anatomie) je cesta, kterou sám nechci dál jít a předávat ji dál. Začal jsem tedy hledat cestu, jak pomoct sám sobě i někomu dalšímu.
O problematice tykající se chodidel jsem se začal zajímat díky svému zranění kotníku, které vedlo k operaci a dlouhé rekonvalescenci.

Jelikož jsem při rekonvalescenci přetěžoval zdravou nohu, tak se mi začali ve zdravém chodidle projevovat známky špatného držení kotníku, klenby a nedostatečného posílení chodidlového a lýtkového svalstva. Projevovalo se to ztuhnutím celého chodidla a velkou bolestí přímo pod patou.

Navštívil jsem mnoho doktorů, fyzioterapeutů a zkusil jsem i alternativní léčbu. Rehabilitace, injekce kyseliny hyaluronové pod patní kost, ortopedické vložky a další léčebné praktiky. Doktoři a fyzioterapeuti mi nebyli schopní správně pomoct.
Nejvíce mi pomohl právě Tomáš Ďurán který mě nasměřoval principy jak správně chodidlo nastavit a jak jej používat. Informace o vývojové kineziologii pro celé tělo, které používá a učí PhDr. Jiří Čumpelík Ph.D a Vašek Rázl, chci dále rozvíjet a používat ve své praxi.

Daniel Koždoň

Pohybový terapeut

Už od dětství, kdy jsem vylezl na svůj první strom, jsem se zamiloval do pohybu. Prošel jsem si širokou škálou kolektivních a individuálních sportů, kdy posledním z nich bylo 5 let kulturistiky, kde jsem aktivně působil jako závodník a trenér. Po té, co mi během poslední přípravy na kulturistické závody byla diagnostikována tříselná kýla jsem byl přinucen se zamyslet.
Abych si jako trenér kulturistiky rozšířil vzdělání, navštívil jsem gymnastický workshop, kde jsem zjistil, jak tělo dokáže být limitováno, pokud se věnuje pouze jednomu druhu pohybu, kde se navíc neřeší žádná prevence zranění. Okrádal jsem se tak o svou přirozenost a nekonečné možnosti mého těla.
Proto jsem zahodil činky a vydal se cestou přirozeného, komplexního pohybu spojeného se správným stravováním, abychom si já i mí klienti mohli bezstarostně užívat jakýkoliv pohyb v libovolných podmínkách. Uvědomil jsem si, že pomáhat lidem měnit jejich životy k lepšímu je to, co mě nejvíce naplňuje a čemu chci zasvětit svůj život.
Teprve ale až díky mému kamarádovi, kolegovi a mentorovi Tomáši Ďuránovi a jeho zkušenostech a učení převzatých od PhDr. Jiřího Čumpelíka, Ph.D jsem objevil zcela nový úhel pohledu na fyziologii a funkčnost těla. Byl jsem unešen zjištěním, jak zásadní mají chodidla a ruce vliv na celkový pohyb. V ten moment jsem věděl, že přesně tímhle směrem se chci ubírat.

Vít Janda

Pomáháme fitness podnikatelům s online marketingem » Tvorba webových stránek, sociální sítě, grafika, reklama

Daniel Rykr

Foto & Video & Animace